Materace gimnastyczne

Materace gimnastyczne dla dzieci i dorosłych Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek trening bez odpowiednio dobranych materacy gimnastycznych. Materace gimnastyczne to podstawowy element wyposażenia sal, siłowni, ale także domów, w których organizowany jest kącik sportowy. Materac gimnastyczny w naszej ofercie może być wykorzystywany przez...

Materace gimnastyczne dla dzieci i dorosłych

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek trening bez odpowiednio dobranych materacy gimnastycznych. Materace gimnastyczne to podstawowy element wyposażenia sal, siłowni, ale także domów, w których organizowany jest kącik sportowy. Materac gimnastyczny w naszej ofercie może być wykorzystywany przez dzieci i dorosłych. Dzięki temu, że materace mogą być składane, zajmują niewiele miejsca. Sprawdzą się nawet w pokojach o niewielkim metrażu. Każdy może wybrać materac dopasowany do swoich potrzeb!

Jaki powinien być idealny materac do ćwiczeń gimnastycznych?

Dobrej jakości materace gimnastyczne najczęściej wykonane są ze skóry syntetycznej. Materiał ten jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Kupując taki materac masz więc pewność, że w nienaruszonym stanie wytrzyma wiele sesji treningowych. Aby nie niszczyć materaca, należy używa go bez obuwia. Zwiększa to jego trwałość.

Kolejna kwestia to wypełnienie. Materace gimnastyczne powinny być wypełniane pianką poliuretanową wtórnie spienianą. Zwracaj uwagę, aby materac nie miał wypełnienia wykonanego ze zwykłej pianki tapicerskiej. Nie zapewni ona odpowiedniej amortyzacji niezbędnej do bezpiecznego wykonywania ćwiczeń. Dodatkowo pianka o wysokiej gęstości będzie odporna na zgniatanie czy zbijanie, co także wpływa na jakość i trwałość materaca.

Jeśli natomiast chodzi o twardość materaca, należy dopasować ją do ćwiczeń, jakie masz zamiar na nim wykonywać. W przypadku codziennej gimnastyki świetnie sprawdzi się materac gimnastyczny miękki. Mogą z takiego materaca również korzystać dzieci - miękki materac będzie dla nich bezpieczny. Jeśli natomiast masz w planie uprawiać sporty walki, które wymagają stabilnego podłoża, wybierz materac twardy.

Wysokiej jakości materace w dobrych cenach dla każdego

Zadbaliśmy o to, aby każdy mógł wybrać materace, które uczynią codzienny trening jeszcze przyjemniejszym. Jesteśmy producentem materacy gimnastycznych, dlatego gwarantujemy atrakcyjne ceny w  stosunku do jakości. Nasze materace gimnastyczne wyróżniają się odpornością na uszkodzenia, długoletnią trwałością i funkcjonalnością. W razie potrzeby chętnie doradzimy podczas wyboru odpowiedniego materaca do ćwiczeń!


Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Marki

No brand

Filtruj według